Uncategorized

Slow Fashion – Moda czy Styl?

Zasada stworzona dla funkcjonalności garderoby oraz świadomości potrzeby własnej nazwana Slow Fashion jest modą czy trendem?

Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w tym artykule :

      Określ styl i wybierz ubrania ,które będą Tobie odpowiadały nie kieruj się bodźcami zewnętrznymi niech twoja szafa zawiera mniejszą ilość rzeczy ,lecz niech one będą idealne noszone często i z satysfakcją  .

      Najważniejszą rzeczą jest pozbyć się tej garderoby która nie jest w 100% dla Nas. Jak tego dokonać, jak odnaleźć swoja drogę i wdrożyć ten trend w swoje życie?

               Opróżnij swoją garderobę lub szafę z ubrań ,których dawno nie nosiłaś z różnych powodów ,za ciasne ,za luźne ,sprane ,do poprawek krawieckich po prostu pozbądź się ich.

      Rób to co najmniej 2-3 razy do roku aby zobaczyć ile tak naprawdę rzeczy potrzebujesz .

      Kupiona marynarka za czasów studenckich która zawsze była twoim talizmanem niech nie będzie wieloletnią rzeczą przekładaną na koniec szafy i wyciągana aby powspominać stare dzieje bo i tak już w nią się nie mieścisz:)

      Zaplanuj swoją garderobę w taki sposób aby nowe nabytki pasowały do tych które już posiadasz i chętnie po nie sięgasz.

      Jeżeli Twój styl opiera się na rzeczach typu Basic warto zaopatrzyć się w troszkę eleganckie ponadczasowe ubrania typu marynarka i spodnie aby można było je wykorzystać w komplecie jak  również w wersji osobnej np. Zestaw garniturowy damski zestawiony razem będzie niezawodny na spotkania ze znajomymi jak również kolacją we dwoje.

      Jeżeli chcesz by było mniej oficjalnie ubierz do takiego zestawu gładki basic ,z dobrej jakości materiału .

      Spodnie garniturowe ubrane samodzielnie doskonale będą tworzyć parę z bluzką we wzory  bądź koszulą  biznesową, podkreśli twój styl a jednocześnie nie będziesz czuła się skrępowana marynarką.

          Jeżeli jesteś fanem najnowszych trendów mody ,dobieraj do nich ubrania i dodatki klasyczne które zawsze obronią się w modzie .

          Będą zawsze najlepszym luksusem w przemijającym trendzie. Ukierunkuje w Tobie dobry kierunek i wprowadzi długofalową zasadę .

     Dlatego wybieraj świadome decyzje ubraniowe a jednocześnie nie obawiaj się, gdy czasem skusisz swój wzrok na bardziej ekstrawagancką rzecz którą ubierzesz na specjalne okazje-taka też powinna być.

     Nie kieruj się okazją cenową ,chwilą   słabości  bo i tak finalnie ubierzesz  ją tylko raz  lepiej zwróć uwagę na jakość i wykonanie wtedy być może twoja decyzja będzie inna. Sprawdź jakość wykonania ,rodzaj tkaniny ,wykończenia wnętrza ubrań ,to bardzo ważny element ,trwałość wykonania jest fundamentem ważnym dla konsumenta . Niech te wszystkie wskazówki będą racjonalna decyzja.

         Wybieraj  ubrania  dopasowane  do twojej figury  ,rodzaju cery i twojego charakteru -nie zmieniaj swojej osobowości.  Każda kobieta powinna mieć wypracowany swój   styl i dobierać garderobę do swoich indywidualnych potrzeb. Nie martw się tym ,że czasem masz chwilę słabości przy dobrze skrojonej marynarce z materiału który będzie ponadczasowy ,ale nie rób tego często abyś nie popadła w przesadę.

         Odzież złej  jakości ,które zostało wyprodukowane na potrzeby Fast fashion przez fabrykę która zatrudnia dzieci ,zatruwa środowisko bądź też wymusza niskie płace w krajach ubóstwa  i przez  to pozwala  globalnie  zbierać  tony odpadów nie jest dobrym  wyborem.

    Konsument kieruję się wtedy niska ceną i najnowszym trendem, co przekłada się na sprzedaż a końcowo wymusza fabryki na dalszym produkowaniu odzieży niskiej jakości.

          Polskie marki odzieżowe są wyborem świadomych odbiorców oraz  naszych przyszłych pokoleń a przede wszystkim wspieranie rodzimych firm odzieżowego przemysłu. Szycie ubrań w kraju i wspomaganie polskiej gospodarki zatrudniając zdolnych projektantów, krojczych ,szwaczki i końcowo  powoduje mniej bezrobocia .

          Sklepy ,które to sprzedają mogą być spokojne o jakość produktu oraz wykonania.

    Od lat polskie firmy udowadniają nam świetną jakość ,styl oraz materiały wyselekcjonowane dla spełnienia oczekiwań klientów w rozsądnej cenie.

   Dlatego słowa Kupuj Odpowiedzialnie świadomie chcą nas nauczyć nowego stylu życia której chcemy być częścią.

   Nie trzeba gonić ani podążać wciąż za nowymi trendami lecz kupować odpowiedzialnie ponadczasową modę .

   Klasyczne ubrania wystarczy inaczej zinterpretować i nadać im ducha czasu oraz dobierać do nich dodatki w unikalnym stylu.

   Polska odzież staje się również coraz bardziej popularna na międzynarodowej arenie.

    Każda osoba ma swój styl i charakter ,niech każdy sam sobie odpowie na to pytanie ,oznaki mijającego czasu  zawsze będą miały swój charakter i tymi słowami chciałabym zakończyć.

Możliwość komentowania Slow Fashion – Moda czy Styl? została wyłączona